Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Wyprawa Chiny Tybet

Wiosna: Chiny +Tybet 13 dni 

Trasa: Pekin, Xian , Xining, Lhasa, Yamdrok, Tso Gyantse, Shigatse, Lhasa, Shanghai 


1 dzień: Warszawa - Pekin
Wylot z Warszawy. Przelot do Pekinu.

2 dzień: Pekin -Wielki Mur Chiński - Grobowce Mingów - Pekin
Przylot do Pekinu. Zakwaterowanie w hotelu. Wycieczka do BADALING , gdzie znajdują się najlepiej zachowane fragmenty Wielkiego Muru Chińskiego (lista UNESCO)  jedynej budowli na Ziemi widocznej z kosmosu. Przejazd na teren położonej w pobliżu nekropolii Cesarzy z Dynastii Ming  Ming Tomb (lista UNESCO)  wizyta na terenie jednego z grobowców, spacer legendarną Drogą Duchów. Nocleg w hotelu w Pekinie.

Wyprawa Chiny Tybet
 

3 dzień: Pekin - pociąg do Xian
Zwiedzanie Zakazanego Miasta  Zimowego Pałacu Cesarskiego (lista UNESCO), który jest największym i najlepiej zachowanym zabytkowym kompleksem na terenie Chin. Zakazane Miasto służyło Cesarzom z dwóch dynastii Ming i Qing za siedzibę. W obrębie Zakazanego Miasta były kręcone sceny do słynnego filmu B. Bertolucciego Ostatni Cesarz. Była to jedyna zachodnia ekipa filmowa, która otrzymała zgodę na realizację filmu w Zakazanym Mieście. Spacer po Placu Tiananmen. Wizyta w Świątyni Niebiańskiego Spokoju (lista UNESCO) na terenie której znajduje się Pawilon Modłów o Pomyślne Zbiory  najwyższa budowla drewniana Chin, będąca także symbolem Pekinu. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Xian. Noc w pociągu.

 
Zakazane Miasto w Pekinie

4 dzień: Xian
Transfer z dworca kolejowego i zwiedzanie najsławniejszego obecnie muzeum na terenie Chin - ARMII TERAKOTOWEJ (lista UNESCO), która miała towarzyszyć pierwszemu cesarzowi Qin Shihuang w życiu pozagrobowym (III w. p.n.e.) Następnie zwiedzanie Wielkiego Meczetu wokół którego zachował się oryginalny charakter Dzielnicy Islamskiej. Noc w hotelu. 

5 dzień Xi'an/ Xining
Po śniadaniu wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi - posiadającym bogate zbiory ukazujące historię tej prowincji od czasów prehistorycznych po okres panowania dynastii Qing. Zwiedzanie Pagody Dzikiej Gęsi z VII wieku - symbolu Xi'an. Przejazd na lotnisko i przelot do Xining. Nocleg w Xining.

Pekin ceremonia parzenia herbaty

6 dzień Xining / Lhasa
Transfer na dworzec kolejowy i przejazd słynnym pociągiem - Qinghai do Tybetu. Podróż trwa 26 godzin, podczas którego pokonuje dystans 1956 kilometrów. Przez ponad 960 kilometrów pociąg jedzie na wysokości ponad 4000 m.n.p.m.

Pociag do Lhasa w Tybecie most

7 dzień  Lhasa
Po przyjezdzie transfer do hotelu. Spacer uliczkami Lhasa. Nocleg w hotelu Lhasa.

8 dzień Lhasa
Wycieczka do Tybetu nie byłaby kompletna bez obecności w, jakże istotnym, Pałacu Potala. To miejsce jest zasadniczym punktem na terenie Lhasa oraz cudem wschodniej architektury. Już pierwsze spojrzenie na tę masywną budowlę będzie magicznym, niezapomnianym wspomnieniem na długie lata. Budowla ta była pałacem od V lub VI wieku, dawną siedzibą Dalajlamy. Po południu Wizyta w Klasztorze Sera, budowli z XV wieku o złotych dachach i pobielanych ścianach. Ten dobrze utrzymany klasztor jest położony zaledwie o kilka mil na północ od Lhasa i zamieszkuje go kilkuset mnichów. Wieczorem zwiedzanie Świątyni Jokhang - najbardziej czczone sanktuarium w całym Tybecie. Nieustannie tętni ono żarliwymi modlitwami wiernych. Wizyta na Barkor, głównym i zatłoczonym targu w Lhasa. Nocleg w Lhasa.

Wyprawa Chiny Tybet
 

9 dzień : Lhasa - Yamdrok Tso - Gyantse (264 km).
Rankiem - przejazd do Gyantse przez Yamdrok Tso Obszar Gyantse obejmue: Yamdrok Tso, Kumbum, Palkhor Chode. Gyantse to sielankowe miasto między Lhasa i Shigatse. Leży o 264 km na południowy wschód od Lhasa i wciąż utrzymuje klimat tradycyjnego tybetańskiego miasta nietkniętego współczesną ekspansją. Jego nazwa widniała w roku 1904 w czołówkach gazet, kiedy to pułkownik Younghusband poprowadził brytyjską ekspedycję na Tybet i pokonał tam tybetańską armię. Jako skrzyżowanie głównych szlaków handlowych Indii, było niegdyś znane z doskonale tkanych dywanów. Teren jest otoczony imponującą ścianą, za którą znajdowało się 19 klasztorów z dominującą nad nimi fortecą ulokowaną na pobliskiej górze.
Jezioro Yamdrok Tso - Na starym szlaku między Gyantse (4040 m) oraz Lhasa, znajduje się olśniewające jezioro Yamdrok Tso (4441 m). Jest ono także widoczne ze szczytu Przełęczy Kamba-la (5030 m). W ładną pogodę nabiera ono bajecznego odcienia ciemnego turkusu. Opuszczenie Yamdrok Tso jest tak samo spektakularne jak przybycie do jego brzegów, ponieważ trzeba się zmierzyć z Przełęczą Karo La. Widoki z tego miejsca na Lodowiec Nojin Kangtsang są naprawdę imponujące.
Kumbum - Budynek ten znajduje się w Gyantse i stanowi jedną z najbardziej wyjątkowych i imponujących konstrukcji w Tybecie. Składa się z 6 pięter, gdzie znajdują się Sala Buddyjska oraz Sala Modlitwy a także 112 Kaplic. Jego ściany przystrojone są religijnymi malowidłami. Wybudowany w XV wieku do dnia dzisiejszego przetrwał wszelkie katastrofy, bitwy i rewolucje.
Klasztor Palkhor Chode - położony przy Kumbum, został założony w XV wieku i jest doskonale utrzymany. Wiele ze znajdujących się tu posągów i malowideł pamięta czasy założenia klasztoru. Nocleg w Gyantse.

 
Wyprawa Chiny Tybet

10 dzień Gyantse - Shigatse
Przejazd do Shigatse (90 km), nocleg w hotelu Shigatse lub w okolicy. Popołudniowa wizyta w klasztorze Tashilunpo, siedzibie Panchen Lama. Z majestatycznym szczytem Drolmari (Góra Tary) w tle, klasztor ten lśni w słońcu każdego poranka. Jest położony w zachodniej części Shigatse. Klasztor, znany także jako Góra Chwały, został założony w 1447 roku przez krewnego i wyznawcę Tsongkhapa (założyciela sekty Gelukpa) Gendun Drup. Gendum Drup otrzymał pośmiertnie tytuł Pierwszego Dalajlamy. Ze względu na swój związek z założycielem Geluk, Klasztor Tashilunpo jest zaliczany do grupy sześciu najważniejszych klasztorów w Geluk. Nocleg w Shigatse.

Wyprawa Chiny Tybet

11 dzień Shigatse - Lhasa - Shanghai
Powrót do Lhasa. Transfer na lotnisko i przelot do Shanghai. Transfer z lotniska. Noc w hotelu.

12 dzień Shanghai
Zwiedzanie: Świątynia Nefrytowego Buddy, Nabrzeże czyli słynny Bund - symbol Szanghaju. Stare Miasto - spacer uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Ogród Yu Yuan. Rejs statkiem po przepływającej przez miasto rzece Huang Pu. Wieczorem pokaz akrobatyczny. Noc w hotelu.

Shanghai Ogrody

13 dzień Depart
Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Cena wycieczki  2600 USD

Termin: 14 kwiecień 2018


Cena obejmuje:


" Zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych w hotelach 3/4 * w Chinach i w Tybecie
" Pełne wyżywienie: śniadanie + obiadokolacja
" Przejazd pociągiem sypialnym Pekin - Xian w przedziałach soft 4 osobowych
" Przejazd pociągiem sypialnym XINING - Lhasa w przedziałach soft 4-osobowych
" Przelot samolotem Xian - Xining
" Przelot Lhasa - Shanghai
" przejazdy i transfery jeepem lub samochodem typu Van lub samochodem klimatyzowanym z kierowcą
" Lokalni angielskojęzyczni przewodnicy podczas zwiedzania w poszczególnych miastach
" Pozwolenie na podróżowanie po Tybecie
" Bilety wstępu do obiektów w Chinach i Tybecie
" Opłaty za benzynę i podatki drogowe
" Opiekę pracowników biura
" Wszystkie podatki

Cena nie obejmuje:
* Przelotu miedzynarodowego
* Nic co nie jest zawarte cena zawiera

Chiny Wycieczka Wielki Mur

Chiny Wycieczka Nekropolia Cesarzy Dynastii Ming Ming

Chiny Wycieczka Brama do Zakazanego Miasta

Chiny Wycieczka Zakazane Miasto

Chiny Wycieczka Zakazane Miasto

Chiny Wycieczka Świątynia Nieba w Pekinie

chiny pekin przejazd rikszami po hutongach

Pekin Świątynia Nieba

Pekin Chiński Ogród

Wyprawy Glob Net Alicja Kokot

pekin lhasa pociąg restauracja

Pociąg z Pekinu do Lhasy

Wycieczka w Tybecie: Pałac Potala

Pałac Potala - wyznawcy buddyzmu

Tybet Klasztor Sera

Lhasa Świątynia Jokang

Lhasa Świątynia Jokang

Lhasa drukarnia tybetańskich ksiąg buddyjskich

Tybet Stupa buddyjska Kumbum

Tybet Stupa buddyjska Kumbum

Tybet Stupa buddyjska Kumbum

Tybet

Shanghai Stare Miasto

Shanghai Stare Miasto

Shanghai Świątynia Nefrytowego Buddy

shanghai_rejs_po_rzece_Huang_PuWszystkie Prawa Zastrzeżone. Chiny Tybet wycieczka z Glob Net.