Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Wyprawy

Chiny +Tybet + Nepal 13 dni 

grupowa z polskim pilotem 

Trasa: Warszawa – Pekin - Lhasa – Yamdrok Tso – Gyantse - Shigatse – Tingri - Zhangmu – Kathmandu - Delhi - Warszawa


Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka 

 Dzień 01: Warszawa – Pekin
Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot o godzinie 12:45 liniami lotniczymi KLM z przesiadką w amsterdam do Pekinu. Noc w samolocie.

 Dzień 02: Pekin - Lhasa
 Po przylocie na lotnisko w Pekinie o godzinie 08:55, przejazd do hotelu na śniadanie i toaletę. Po śniadaniu zwiedzanie: Plac Tiananmen, Pałac Letni. W miarę możliwości - wizyta w mauzoleum Mao Zedonga (w niektóre dni mauzoleum bywa zamknięte). Czas na lunch i Świątyni Nieba -  symbolu cesarskich Chin; miejsce, w którym cesarze z dynastii Ming i Qing wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Obiadokolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i o 21:30  przejazd nocnym pociągiem do Lhasa. Noc w pociągu.

 Dzień 03: Pekin - Lhasa
Całodzienna podróż w pociągu. Noc w pociągu.

Dzień 04: Lhasa
Po południu  o godz. 16:07 po przyjeĄdzie do Lhasa zakwaterowanie na nocleg w hotelu. Popołudnie wolne na aklimatyzację. Noc w hotelu.

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Dzień 05: Lhasa
Całodniowe zwiedzanie Lhasa. Wycieczka do Tybetu nie byłaby kompletna bez obecności w, jakże istotnym, Pałacu Potala. To miejsce jest zasadniczym punktem na terenie Lhasa oraz cudem wschodniej architektury. Już pierwsze spojrzenie na tę masywną budowlę będzie magicznym, niezapomnianym wspomnieniem na długie lata. Budowla ta była pałacem od V lub VI wieku, dawną siedzibą Dalajlamy. Po lunch wizyta w Klasztorze Sera, budowli z XV wieku o złotych dachach i pobielanych ścianach. Ten dobrze utrzymany, 13-piętrowy klasztor jest położony zaledwie o kilka mil na północ od Lhasa i zamieszkuje go kilkuset mnichów. Przejście na Barkhol Market, który jest sercem starego Lhasa. Odwiedzenie Świątynie Jokhang – celu pielgrzymek z calego Tybetu. To najbardziej czczone sanktuarium w całym Tybecie. Nieustannie tętni ono żarliwymi modlitwami wiernych. Obiadokolacja w reatauracji. Nocleg w Lhasa.

Dzień 06: Lhasa – Yamdrok Tso - Gyantse (264 km) – Shigatse (91 km)
Rankiem przejazd ok 110 km do jeziora Yamdrok Tso położonego na 4408 m npm. Jezioro uważane jest przez Tybeteańczyków za świete i jest czczone jak talizman, odzwierciedla duszę narodu Tybetańskiego. Jest ono także widoczne ze szczytu Przełęczy Kamba-la (5030 m). W ładną pogodę nabiera ono bajecznego odcienia ciemnego turkusu. Opuszczenie Yamdrok Tso jest tak samo spektakularne jak przybycie do jego brzegów, ponieważ trzeba się zmierzyć z Przełęczą Karo La. Widoki z tego miejsca na Lodowiec Nojin Kangtsang są naprawdę imponujące.
Po odpoczynku nad jeziorem będziemy kontynuować podróż do miasteczka Gyantse oddalonego od jeziora o 180 Km. Gyantse zachowało urok i atmosferę dawnego 14 sto wiecznego Tybetu, gdzie mieszkańcy żyją w tradycyjny sposób. Jego nazwa widniała w roku 1904 w czołówkach gazet, kiedy to pułkownik Younghusband poprowadził brytyjską ekspedycję na Tybet i pokonał tam tybetańską armię. Jako skrzyżowanie głównych szlaków handlowych Indii, było niegdyś znane z doskonale tkanych dywanów. Teren jest otoczony imponującą ścianą, za którą znajdowało się 19 klasztorów z dominującą nad nimi fortecą ulokowaną na pobliskiej górze. Zwiedzimy tu twierdze Gyantse Dzong i stare świątynie jak Pelkhor Chode Temple Complex, która została założona w XV wieku i jest doskonale utrzymana. Wiele ze znajdujących się tu posągów i malowideł pamięta czasy założenia klasztoru. Odwiedzimy również najwspanialszą budowlę zbudowaną w 1427-39 roku – Gyantse Kumbum. Kumbum - Budynek ten stanowi jedną z najbardziej wyjątkowych i imponujących konstrukcji w Tybecie. Składa się z 6 pięter, gdzie znajdują się Sala Buddyjska oraz Sala Modlitwy a także 112 Kaplic. Jego ściany przystrojone są religijnymi malowidłami. Wybudowany w XV wieku do dnia dzisiejszego przetrwał wszelkie katastrofy, bitwy i rewolucje. Po zwiedzeniu zabytków przejazd w kierunku zachodnim do drugiego co do wielkości miasta Tybetu - Shigatse (91 km). Shigatse leży na zbiegu dwóch rzek: Naang-chu i Brahmaputra. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i noc w hotelu.

Chiny

Dzień 07: Gyantse – Shigatse
Przejazd do Shigatse (90 km), nocleg w hotelu Shigatse lub w okolicy. Popołudniowa wizyta w klasztorze Tashilunpo, siedzibie Panchen Lama. Z majestatycznym szczytem Drolmari (Góra Tary) w tle, klasztor ten lśni w słońcu każdego poranka. Jest położony w zachodniej części Shigatse. Klasztor, znany także jako “Góra Chwały”, został założony w 1447 roku przez krewnego i wyznawcę Tsongkhapa (założyciela sekty Gelukpa) – Gendun Drup. Gendum Drup otrzymał pośmiertnie tytuł Pierwszego Dalajlamy. Ze względu na swój związek z założycielem Geluk, Klasztor Tashilunpo jest zaliczany do grupy sześciu najważniejszych klasztorów w Geluk. Nocleg w Shigatse.

mt_everest_bc_trekking

Dzień 08: Shelkar – Rongbuk Monastery - Mt Everest BC (trekking)
Rankiem zaraz po śniadaniu przejazd do stóp bazy Mt Everst, z której wyruszaja wszystkie eksdycje i wyprawy wspinaczkowe na najwyższą gorę świata mt Everest. Trekking po okolicy i aklimatyzacja. Wieczorem odwiedziny w klasztorze i noc w hotelu Everest View Inn.

Dzień 09: Rongbuk Monastery – Zhangmu
Przejazd do Zhangmu (242 km) oraz przez dwie niesamowite Przełęcze:  Laling La i Shung La. Stąd także rozciąga się zapierająca dech w piersiach sceneria. Stojąc na przełęczach jesteście Państwo otoczeni okazałymi górami takimi jak Shishpangma, Cho Oyu, Gauri Shankar itd. Po południu – zejście z jałowego tybetańskiego płaskowyżu do małego miasteczka Zhangmu, leżącego na granicy Tybetu z Nepalem. Przejazd do Zhangmu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 10: Zhangmu – Kathmandu
Rano po śniadaniu przejazd do granicy tybetańsko – nepalskiej. Po załatwieniu formalności w Chińskim Biurze Imigracyjnym – przejazd do Kodari, a po wizycie w Nepalskim Biurze Imigracyjnym – przejazd do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Dzień 11: Kathmandu
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab temple. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath.  Noc w hotelu w Kathmandu. 

Dzień 12: Kathmandu – Delhi Przelot z Kathmandu do Delhi.

Dzień 13 Depart W nocy o godzinie 00: 50  lot powrotny do Polski przez Amsterdam i lądowanie w Warszawie 11:50 czasu lokalnego)

Termin: 09 -10-2018

Cena od osoby 1999 $ + 3963 PLN


Cena zawiera:

* przelot samolotem międzynarodowym Warszawa – Pekin – Delhi - Warszawa
* zakwaterowanie w hotelach 3***
* przejazd pociągiem, Jeepami Land Cruiser trasa wyprawy Tybet – Nepal, autobus/bus w Nepalu
* przelot z Kathmandu do Delhi
* Wizy: nepalska, chińska
* wyżywienie: śniadanie w Chinach, Tybecie, Nepalu
* zwiedzanie z przewodnikiem angielskojęzycznym w Tybecie, Nepalu
* wszystkie bilety wstępu wg programu
* wszystkie transfery z lotniska do hoteli i na lotnisko.
* pozwolenie na wjazd do Tybetu, na przejazdy do Nepalu itd.
* pozwolenia na wjazd Mt Everest BC
* na trekkingu w Nepalu: przewodnik, tragarze i pełne wyżywienie, pozwolenia
* benzyna, opłaty drogowe i parkingowe

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny

Chiny

Chiny

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

Chiny Tybet Nepal Indie wycieczka

 Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wyprawy z Glob Net: Indie, Nepal, Bhutan, Tybet, Chiny