Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Glob Net wycieczki Nepal

Trzy królewskie miasta, widok na Anapurna, Safari w rezerwacie, tradycyjne wioski nepalskie


(10 dni & 09 nocy)
Kathmandu – Bandipur - Pokhara – Chitwan - Dhulikhel – Bhaktapur - Kathmandu

1 dzień Kathmandu przyjazd
Przylot do Katmandu i spotkanie z pracownikiem biura. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Kathmandu.

2 dzień Kathmandu
Całodzienna wycieczka po Katmandu. Miasto Kathmandu jest bardzo stare, jego założycielem był król Gunakamadewa w X wieku. Wszystko zaczęło się od proroczego snu, który miał król. W śnie tym pojawiła się bogini Malakśmi i nakazała budowę miasta w kształcie miecza, atrybutu bogini. Żeby zapewnić miastu opiekę bogów król nakazał umieścić posagi bogów wokół miasta. Surowy klimat, nieurodzajne ziemie, niemożność zrobienia kanalizacji uratowała miasto przed napływem nowoczesności. Tu znajduje się wiele pięknych zabytków wpisanych na listę UNESCO jak Pałac i Plac Pałacowy, czyli Durbar Square, Pałac Singha Durbar, Narayan Miti, Świątynia wiecznie żyjącej bogini Hanumandhoka – Jagannath Temple, słynie ona głównie z erotycznych płaskorzeźb na podporach dachu. Świątynia Taledu jest poświęcona bogini Derdze, której królowie składali krwawe ofiary. Kumari Bahal to mieszkanie „żywej bogini” Kumari. Boginie Kumari wybiera się spośród odważnych dziewczynek podczas święta Indrajatra. Podczas testu na odwagę pokazywane są dziewczynka równe straszne maski, zamykane są w ciemnych komnatach i straszone. Wiecznie Żywą Boginią zostaje ta dziewczynka, która nie uroni ani jednej łzy. W czasie święta jest koronowana na boginie i sprawuje władze na okres do uzyskania przez ną dojrzałości.
Są też inne świątynie warte odwiedzenia, które wzbudzają grozę u Nepalczyków np. Świątynia Naradewi, w której mieszka demon o morderczych skłonnościach, czy świątynia znajdująca się przy miejscu kremacji zwłok.
Kathmandu to miejsce niezwykłe, tutaj czas płynie wolniej, ponieważ Bóg Czasu Bhairawa daje się zamykać w kamieniu kapłanom w każda sobotę i wówczas czas staje. Noc w hotelu.

Nepal kathmandu 2016

3 dzień Kathmandu - Bandipur
Przejazd 145 km do Bandipur i zakwaterowanie w resorcie.
Bandipur jest typową tradycyjną wioska Newari, usytuowaną niedaleko drogi łączącej Pokhara i Kathmandu. Noc w hotelu.

4 dzień Bandipur – Pokhara
Wcześnie rano przejazd  przepiękną trasę widokową: pocięte tarasami stoki górskie, urocze nepalskie wioski i miasteczka do Pokhara.
Pokhara, chociaż stała się miasteczkiem dzięki odwiedzającym ją licznie turystą, którzy stad wyruszają, na trekkingi w okolicach Annapurny, zachowała wciąż swój wioskowy charakter. Hotele sąsiadują tu z wiejskimi domkami, a wokół rozsiane są tarasowe poletka uprawne z ryżem, prosem i warzywami. Ponieważ Pokhara położona jest niżej w stosunku do Kathmandu, jest tu cieplejszy klimat sprzyja rozwojowi subtropikalnej roślinności.
Masyw Annapurny, a dokładniej wierzchołek przypominający rybi ogon Machhapuchhre najlepiej podziwiać z łódki pływając po jeziorze Phewa Tal (Fewa). Pływając po jeziorze warto odwiedzić romantyczną złotą Świątynię Warahi usytuowana na wysepce. W miejscowości Batulechaur znajdują się groty nietoperzy Mahendra Gupha z przepięknymi stalaktytami i stalagmitami. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

Pokhara - Widok na Annapurna

5 dzień  Pokhara
O wschodzie słońca wycieczka łódką po Jeziorze Fewa. Zwiedzanie Pokhara: wodospadu Davi’s Fall, Bindyabasini Temple. Po lunch czas wolny. Noc w hotelu.

6 dzień  Pokhara – Chitwan Park
Po śniadaniu przejazd do Chitwan National Park. Spotkanie z przewodnikiem przyrody, który objaśni nam jaki jest program pobytu w resorcie. Wyżywienie czyli śniadania, lunch i obiadokolacja wliczone w cenę pobytu w rezerwacie i są dostosowane do czasu zwiedzania w rezerwacie. Można tu zobaczyć sławne nosorożce, różnego rodzaju jelenie, małpy, leśne knury, niezliczone gatunki ptactwa w ich naturalnym środowisku. Obiadokolacja w formie bufetu na terenie rezerwatu. Noc w resorcie. BLD

Nepal

7 dzień Chitwan Park
O wschodzie słońca safari na łodziach po rzece Rapti i obserwowanie zwierząt przychodzących do wodopoju. Powrót do resortu i śniadanie. Wyprawa w dżunglę z przewodnikiem, który pokaże nam unikalną zwierzynę zamieszkującą ta część świata. Opowieści o dzikich zwierzętach zamieszkujących te niedostępne niegdyś równiny Chitwan. Wieczorem pokaz tańców rdzennej ludności z plemienia Thar. Noc w resorcie. BLD

8 dzień Chitwan Park - Dhulikhel
Przejazd 30 km ok. 1 godzina drogi do Dhulikhel. Dhulikhel to tradycyjne miasteczko Newami położone przy drodze prowadzącej do granicy z Chinami. Stąd rozciągają się przepiękne widoki na panoramę ośnieżonych szczytów Himalajów. Jest to również miejsce gdzie z bliska możemy przyjrzeć się tradycyjnemu stylowi życia rdzennych mieszkańców Nepalu. Noc w hotelu.B

 

Katmandu

9 dzień Dhulikhel – Bhaktapur - Kathmandu
Droga powrotna do Kathmandu. Po drodze wizyta w Panauti. Panauti jest wioska w której znajdują się wspaniałe rzeźbione w drewnie świątynie z XIV wieku i stare zabytkowe domy. Zwiedzanie również Bhaktapur. Zwiedzanie: Durbar Square, Pałacu o 55-ciu oknach, Lion Gate, Golden Gate, Świątyni Nyatapola, Dattatraya Square i placu garncarzy. Noc w hotelu w Kathmandu.

Paszupati - kremacje

10 dzień powrót
Po śniadaniu transfer na lotnisko i powrót do kraju. Konic usług. B
 
  

 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczki i Wyprawy do Nepalu.