Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Glob Net wycieczki Nepal

Mt Everest i Tygrysy 05 
 

( 8 dni & 7 nocy )
Kathmandu, Nagarkot, Chitwan, Katmandu

1 dzień Kathmandu przyjazd
Przylot do Katmandu i spotkanie z pracownikiem biura. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Kathmandu.
 
Glob Net wycieczki Nepal
 
2 dzień Kathmandu – Patan - Kathmandu
Dla chętnych fakultatywnie lot nad Himalajami i rzut oka na Mt Everest z lotu ptaka 168 $. Potem zwiedzanie Patan: Patan Durbar Square, Krishna Temple, Stupy buddyjskiej Mahaboudha. Spacer uliczkami Patan, gdzie przesiadują ekscentrycznie odziani i umalowani Sadhu, spacer do kolumny Asioka. Wieczorem powrót do Kathmandu i pożegnalna obiadokolacja w restauracji specjalizującej się w daniach kuchni nepalskiej z muzyką i tańcami nepalskimi. Noc w hotelu w Katmandu.
 
Glob Net wycieczki Nepal
 
3 dzień  Katmandu – Bhaktapur - Nagarkot
Potem przejazd do Bhaktapur i zwiedzanie: Durbar Square, Pałacu o 55-ciu oknach, Lion Gate, Golden Gate, Świątyni Nyatapola, Dattatraya Square i placu garncarzy. Przejazd do Nagarkot. Zakwaterowanie w lodge z tarasem skąd obserwujemy zachód słońca. Noc w hotelu w Nagarkot.
 
4 dzień Nagarkot – Chitwan
Poranny spektakl zapalania szczytów o wschodzie słońca. Śniadanie, a potem przejazd 150 km do Chitwan National Park, co zajmuje ok. 5 godzin. Spotkanie z przewodnikiem przyrody, który opowie nam o rezerwacie Royal Chitwan Natural Park. Zakwaterowanie w resorcie. rezerwacie Chitwan można tu zobaczyć sławne nosorożce, różnego rodzaju jelenie, małpy, leśne knury, niezliczone gatunki ptactwa w ich naturalnym środowisku. Obiadokolacja w formie bufetu na terenie rezerwatu. Noc w resorcie.
 
Glob Net wycieczki Nepal
 
5 dzień Chitwan
O wschodzie słońca safari na łodziach po rzece Rapti i obserwowanie zwierząt przychodzących do wodopoju. Powrót do resortu i śniadanie. Wyprawa w dżunglę z przewodnikiem, który pokaże nam unikalną zwierzynę zamieszkującą ta część świata.
Park Narodowy Chitwan powstał na rozległej równinie między pasmami górskimi. W dawnych czasach rejon ten porastała nieprzenikniona dżungla, w której żyły dzikie zwierzęta i panowała malaria. Na tych obszarach mogli przeżyć tylko członkowie ludu, Tharu, ponieważ tylko oni nie zapadali na malarię. Jednak i w te rejony wkraczała powoli cywilizacja, zaczęto osuszać bagna, budować drogi i wałczyć z malaria przy pomocy WHO. Dżungla kurczyła się a dzikie zwierzęta, niespotykane gdzie indziej takie jak tygrysy bengalskie, dzikie słonie, nosorożce indyjskie, bawoły, małpy, niezliczone ilości ptaków i motyle, wymierały. W 1973 roku postanowiono na tym terenie założyć rezerwat. Chitwan National Park to jeden z najpiękniejszych rezerwatów w Azji. Kto tylko czytał Ramajanie, najsławniejsza epopeję hinduistów nie ominie miejsca narodzin Śity, zony Ramy, które się znajduje w Janakpur nieopodal Biratnagar. Lunch i obiadokolacja w resorcie/lodge na terenie rezerwatu. Wieczorem pokaz tańców rdzennej ludności z plemienia Thara. Noc w resorcie.
 
6 dzień Chitwan - Katmandu
Po sniadaniu droga powrotna do Katmandu. Zakwaterowanie w hotelu. wieczór wolny. Noc w hotelu.
 
7 dzień  Katmandu – powrót
Dla chętnych fakultatywnie lot nad Himalajami i rzut oka na Mt Everest z lotu ptaka.
Zwiedzanie Katmandu . Miasto Kathmandu jest bardzo stare, jego założycielem był król Gunakamadewa w X wieku. Wszystko zaczęło się od proroczego snu, który miał król. W śnie tym pojawiła się bogini Malakśmi i nakazała budowę miasta w kształcie miecza, atrybutu bogini. Żeby zapewnić miastu opiekę bogów król nakazał umieścić posagi bogów wokół miasta. Surowy klimat, nieurodzajne ziemie, niemożność zrobienia kanalizacji uratowała miasto przed napływem nowoczesności. Tu znajduje się wiele pięknych zabytków wpisanych na listę UNESCO jak Pałac i Plac Pałacowy, czyli Durbar Square, Pałac Singha Durbar, Narayan Miti, Świątynia wiecznie żyjącej bogini Hanumandhoka – Jagannath Temple, słynie ona głównie z erotycznych płaskorzeĽb na podporach dachu. Świątynia TledĽu jest poświęcona bogini Derdze, której królowie składali krwawe ofiary. Kumari Bahal to mieszkanie „żywej bogini” Kumari. Boginie Kumari wybiera się spośród odważnych dziewczynek podczas święta Indrajatra. Podczas testu na odwagę pokazywane są dziewczynka równe straszne maski, zamykane są w ciemnych komnatach i straszone. Wiecznie Żywą Boginią zostaje ta dziewczynka, która nie uroni ani jednej łzy. W czasie święta jest koronowana na boginie i sprawuje władze na okres do uzyskania przez ną dojrzałości.
Są też inne świątynie warte odwiedzenia, które wzbudzają grozę u Nepalczyków np. Świątynia Naradewi, w której mieszka demon o morderczych skłonnościach, czy świątynia znajdująca się przy miejscu kremacji zwłok.
Kathmandu to miejsce niezwykłe, tutaj czas płynie wolniej, ponieważ Bóg Czasu Bhairawa daje się zamykać w kamieniu kapłanom w każda sobotę i wówczas czas staje.
Po lunch czas wolny. Noc w hotelu w Katmandu.
 
8 dzień  Katmandu – powrót
Transfer na lotnisko i koniec usług.
Cena od osoby za wycieczkę w Nepalu 8 dni / 7 noce

  grupa 2-3 osoby grupa 4-6 osób grupa 7-10 osób grupa 11-17 osób grupa 18-32 osoby
Hotele 5* 850 USD 790 USD 760 USD 730 USD 699 USD
Hotele 4* 780 USD 750 USD 730 USD 699 USD 590 USD
Hotele 3* 650 USD 650 USD 630 USD 590 USD 570 USD

Cena obejmuje:
Transfer na lotnisko i z lotniska

Zakwaterowanie w hotelach o wybranym standardzie w pokojach dwuosobowych z łazienkami

Wyżywienie: śniadania w hotelach

Zwiedzanie Katmandu, Bakhtapur i Patan z przewodnikiem angielskojęzycznym Nepalczykiem wg programu

Przejazdy samochodem z kierowcą

Cały Program Safari i wycieczek w Chitwan Park (dokładny program przy rezerwacji standartu wycieczki)

Pełne wyżywienie podczas pobytu w Chitwan Park

Wycieczki piesze w Nagarkot

Cena nie obejmuje:
przelotów międzynarodowych (dolotów)

nic co nie jest ujete w cena obejmuje

Glob Net wycieczki Nepal

nepal_kathmandu_stupa_wycieczka_objazdowa_globnet

nepal_nagarkot_wycieczka_objazdowa_globnet

nepal_nagarkot_wycieczka_objazdowa_globnet_1

nepal_nagarkot_wycieczka_objazdowa_globnet 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczka Nepal. Kontakt 501272121 wyprawy.orient@gmail.com