Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów

Indie Nepal wycieczki grupowe

Nepal + Orientalne Indie 16 dni 

Trasa: Delhi, Kathmandu, Rezerwat Chitwan, Pokhara, Annapurna, Patan, Delhi, Agra, Orchha, Kajuraho, Varanasi, Sarnach, Delhi 

PROGRAM

1 dzień wylot z Polski
Przelot do Kathmandu. Powitanie z przewodnikiem i przejazd do hotelu. Noc w hotelu.

2 dzień Delhi - Kathmandu
Zwiedzanie Kathmandu - Durbar Squer - starego miasta, stolicy Nepalu Kathmandu: Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini Kumari. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab Temple. Noc w hotelu w Kathmandu.

Indie Nepal wycieczka z polskim pilotem

3 dzień Kathmandu - Bhaktapur
Rano Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath. Potem zwiedzanie starego miasta w Bhaktapur.

Indie Nepal wycieczka z polskim przewodnikiem

4 Dzień Katmandu - rafting  Rezerwat Chitwan
Wcześnie rano przejazd trasą widokową (zachodnią) Doliną Katmandu do miejsca startu raftingu po rzece Trishuli. Rafting 3-4 godziny. Lunch i przejazd do Rezerwatu Przyrody Chitwan. Spotkanie z przewodnikiem przyrody, który objaśni mam program w rezerwacie Royal Chitwan Natural Park. Można tu zobaczyć sławne rogate nosorożce, różnego rodzaju jelenie, małpy, leśne knury, niezliczone gatunki ptactwa w ich naturalnym środowisku i tygrysy. Obiadokolacja w formie bufetu na terenie rezerwatu. Noc w resorcie. 

5 Dzień Chitwan Park
O wschodzie słońca safari na łodziach po rzece Rapti i obserwowanie zwierząt przychodzących do wodopoju. Powrót do resortu i śniadanie. Wyprawa w dżunglę z przewodnikiem, który pokaże nam unikalną zwierzynę zamieszkującą ta część świata, safari na grzbiecie słonia i odkrywanie naturalnego piękna dzikiej przyrody w dżungli. Opowieści o dzikich zwierzętach zamieszkujących te niedostępne niegdyś równiny Chitwan. Wieczorem pokaz tańców rdzennej ludności z plemienia Thara. Noc w resorcie.

Nepal Wycieczki Glob Net

6 dzień Chitwan  Pokhara
Rano safari do naturalnych środowisk ptaków zamieszkujących rezerwat. Śniadanie i przejazd przepiękną trasę widokową: pocięte tarasami stoki górskie, urocze nepalskie wioski i miasteczka. Po przyjeździe do Pokhara wycieczka nad jezioro Plewa, do obozu, gdzie osiedlili się Mnichowie, którzy wyemigrowali z zajętego przez Chiny Tybetu i nad wodospad Devis. Noc w hotelu w Pokhara.

Nepal Wycieczki Glob Net

7 Dzień Pokhara  Austrian Camp (trekking w góry)
Rano po śniadaniu przejazd do Lumle i wędrówka szlakami górskimi przez Chandrakot i Tanchowk. Szlak biegnie przez dżunglę, przez wioski do punktów widokowych na Mt Annapurna, Mt Fishtail i inne góry Himalajów (trekking ok. 5 6 godzin). Noc Tea Hause, czyli schronisku górskim na polanie Kula Kalha. 

Wycieczka Indie Nepal

8 Austrian Camp - Katmandu
Poranny spektakl zapalania szczytów, czyli obserwowanie wschodu słońca, którego promienie oświetlają kolejne szczyty Himalajów nadając im przeróżne barwy. Po śniadaniu zejście do Kande i przejazd do Kathmandu. Noc w hotelu.

9 dzień Katmandu  Patan - Kathmandu
Przejazd do Patan i  zwiedzanie: Patan Durbar Square, Krishna Temple, Stupy buddyjskiej Mahaboudha. Spacer uliczkami Patan, gdzie przesiadują ekscentrycznie odziani i umalowani Sadhu. Noc w hotelu.

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim pilotem

10 dzień Katmandu - Delhi
Po śniadaniu transfer na lotnisko międzynarodowe Tribhuwan International Airport i przelot z Kathmandu do Delhi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu.  Czas wolny. Noc w hotelu.

11 dzień Delhi
 Rano wizyta w Raj Ghat - miejscu kremacji Mahatmy Gandhi, największym meczecie w Indiach - Jama Masjid i przejazd koło Czerwonego Fortu aż do najstarszej ulicy w Delhi Chandni Chowk. Po południu wizyta w Qutub Minar zbudowanego przez Qutub-ud-Din Aibek w 1199 roku, zwiedzanie mauzoleum Humayun's Tomb, nowoczesnej świątyni hinduistycznej Lakshminarayan Temple. Objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, Pałac Prezydenta, Plac Connaught.  Wieczorem obiadokolacja w restauracji z muzyką indyjską. Powrót do hotelu na nocleg.

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

12 dzień Delhi - Fatehpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przybyciu do Agra zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

Wycieczka Indie Nepal

13 dzień Agra - Orcha
O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort, czyli Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne budowle jak Moti Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna Wieża Więźniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Przejazd do Orcha. Noc w hotelu.

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

14 dzień Orcha  Khajuraho - Varanasi
Rano powitanie słońca nad rzeką Betwa, kadr z filmu Kamasutra. Po śniadaniu zwiedzanie miasteczka pełnego zabytków.
Orcha jest otoczona pętlą rzeki Betwa. Miasto zostało założone w 1531 roku przez władców Bundela. Do dzisiaj zachowały się zrujnowane Pałace, noszące imiona królewskich nałożnic: Raj Mahal, Jahangira Mahal i Rai Prawin Mahal, Pawilony, hamany, czyli łaźnie, świątynie: Jamraja, Cuturbhudz i bramy. Zwiedzanie Świątynii Lakshmi Narajan z bardzo dobrze zachowanymi freskami. Potem przejazd do Khajuraho. Zwiedzanie zabytkowych świątyń. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu, zbudowane przez królów dynastii Chandela między 950 a 1050 rokiem ne. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru (miejsce zamieszkania bogów). Niezliczone rzeźby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium. Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i awatarami. Po zdwidaniu transfer na dworzec i przejazd pociągiem sypialnym do Varanasi. Noc w pociągu.

Wycieczka Indie Nepal 

15 dzień Varanasi  Sarnach  Varanasi
Transfer z dworca kolejowego. Wycieczka po mieście i zwiedzanie: Bharat Mata Temple z wielką wyrzeźbioną w marmurze mapą Indii, świątynia Durga Temple, Tulsi Manas Mandir, Najstarszego w Indiach Uniwersytetu hinduskiego Banaras University, Meczetu Wielkich Mugołów zbudowanego przez Aurangazeb na miejscu antycznej świątyni hinduistycznej. Wycieczka do Sarnach, głównego centrum Buddyzmu. To właśnie w Sarnach 530 lat przed naszą erą Budda wygłosił pierwsze kazanie po osiągnięciu Oświecenia. Zwiedzanie stup buddyjskich: Dhamekh i Dharmarajika. Udział w wieczornych ceremoniach nad Gangesem. Noc w hotelu w Varanasi.

Indie wycieczki z
  biurem podróży Glob Net
 

16 dzień Powrót

O wschodzie słońca rejs łodzią nad rzeką Ganges, pielgrzymka z Ghat do Ghat. Ludzie z samego rana obmywają się w wodach Gangesu i modlą do wschodzącego słońca. Z łodzi można również obserwować dwa ghaty: Manikarnika & Harishchandra, na których odbywają się rytualne kremacje, gdzie stos pogrzebowy pali w dzień i w nocy. Każdy pobożny Hindus wierzy, że zostać poddanym kremacji na Ghatach Gangesu pozwoli mu uwolnić się od cyklu narodzin i śmierci. Powrót do hotelu na śniadanie i transfer na lotnisko i przelot do Delhi, oczekiwanie na samolot powrotny. Powrót do kraju. 

Terminy i Ceny za wycieczkę  

Termin Symbol Cena
18 paździrnik 2018 WOPIN-1 2075 USD
 

Cena obejmuje:

Wycieczka zgodnie z programem
Zakwaterowanie w hotelach 2,3,4 * ze śniadaniami w pokojach dwuosobowych
Przejazdy klimatyzowanym busikiem z kierowcą
Wszystkie podatki, opłaty drogowe, benzyna, opłaty parkingowe, koszty związane z kierowcą itp.
Angielskojęzyczni lokalni przewodnicy w każdym z wymienianych miast
Bilety na przelot Kathmandu Delhi - Kathmandu i Delhi - Katmandu
Bilet na pociąg sypialny z Khajuraho do Varanasi
Transfery na lotnisko i do hoteli w Indiach i Nepalu
Wyżywienie: śniadania
wycieczka łodzią wzdłuż rzeki Ganges o wschodzie słońca
Rafting po rzece Rapti ok. 3 godziny
Safari na słoniach, tropienie nosorożca, obserwowanie ptaków i krokodyli w Chitwan Park
Wycieczka do wioski plemiennej, pokaz tańców plemiennych w Chitwan Park
Pozwolenie na wstęp do rezerwatu
Pozwolenie na trekking w rejonie Annapurna 

Cena nie obejmuje:

dolotu do Indii, ubezpieczenia turystycznego, nic co nie jest ujęte w cena obejmuje

 

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

 

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim pilotem

Delhi Świątynia Lotus

Indie Fathephur Sikri

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie Orcha

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie Kajurachho

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie Nepal wycieczka grupowa z polskim przewodnikiem

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

Indie wycieczki z biurem podróży Glob Net

 

 

 

 

 

 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczka Indie i Nepal objazdowa.