Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Ziemia Sikhijskich Guru

Zbyt cudowne jest dziedzcto Punjabu aby mogło zostać zapomniane. Jest to ziemia o silnych tradycjach wojskowych, gdzie zbierlai się najwięksi indyjscy wojownicy, aby zjednoczyć swoje siły przeciwko zagrożeniu napływającemu z pólnocnego-wschodu oraz wszystkich, którzy odważyli się porwać na integralność i suwerenność tej ziemi.
Miejsce życia ciężko pracujących, bogobojnych chłopów, którzy stworzyli wspaniałą tradycję pieśni, tańca i patryjotyzmu jest obecnie jednym z najbardziej poruszjących stanów Indii. Jest to ziemia odważnych Sikhów, gdzie wciąż pobrzmiewa echo melodii Gurbani świętego Guru Grand Sahiba, sławnego w całym Punjabie z jego przepięknych Gurudwar.
Podróż ta nastawiona jest szczególnie na odkrywanie najwspanialszych sikhijskih kapliczek znajdujących się w tym regionie. Stosownym będzie przytoczenie tu słów Mahatmy Gandhiego, który powiedział o tej ziemi: „ Z punktu widzenia historii Punjab może być uważany za najbardziej istotną prowincję Indii. To własnie tutaj wedyjscy Aryanie założyli swoje pierwsze domy. To właśnie tutaj śpiewane były hymny Rygwedy.
To własnie tutaj, na Uniwersytet w Takshili,  przyjeżdżali miłośnicy wiedzy z całego świata. Scytyjczycy, Tatarzy i Persowie musieli stanąć w szranki z synami Punjabu próbując spenetrować Indie.”

Dzień 01 :- Delhi
Przylot do Delhi i zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowa wizyta w Gurudwarze Sisganji, Bangla i Rakabganji.

Dzień 02 :- Delhi - Chandigarh
Przejazd do Chandigarh i zakwaterowanie w hotelu Shivalik. Popołudniowa wizyta w Parivar Vichorra i przejażdżka do Anandpur Sahib, świątyni-fortu usytuowanej na lewym brzegu rzeki Saltuj, która ufundowana została przez dziewiątego guru sikhijskiego Guru Tegh Bhadur. To właśnie tutaj utrwaliły się militarne podwaliny religi sikhijskiej. Nocleg w hotelu Shivalik w Chandigarh.

Dzień 03 :- Chandigarh - Amritsar
Poranna wycieczka po mieście, zwiedzanie Muzeum, Sądu Najwyższego, Sali Zebrań oraz Rock Garden. Popołudniu przejazd do Amristar położonego przy północno-wschodniej granicy państwa. To 400-letnie miasto, ufundowane przez czwartego guru sikhijskiego Guru Ramdasa, od samego początku było kolebką kultury i religii Sikhów. Miejsce to jest najbardziej znane ze Złotej Świątyni.  Amristar, dosłownie Sadzawka Nektaru, wziął swoją nazwę od świętej sadzawki znajdującej się niedaleko świątyni. Ziemia, na której znajduje się sadzawka została podarowana przez mogolskiego władcę Akbara. Nocleg w hotelu Ritz Plaza.

Dzień 04 :- Amritsar
Rano wyjazd do Taran Taran, znanego z gurudwary stojącej na skraju dużego zbiornika wodnego, która wzniesiona została na cześć Guru Arjun Dev. Do tego miejsca przyjeżdżają trędowaci z wielu stron aby zanużyć się w świętej wodzie, która według tradycji ma moc leczenia trądu. Kontynuacja wycieczki do położonego niedaleko Gobindwal, kojarzonego z mieszkającym tam guru Amardasem. Wciąż jeszcze znajduje się tam gurudwara zbudowana przez samego Amardasa. Ponieważ dookoła nie było dogodnego miesca do zbudowania sadzawki, Baoli zostało zbudowane niedaleko gurudwary z którą łączą go 84 stopnie. Przejazd do Hazoor Sahib, gdzie znajduje się pomnik drugiego guru, Guru Agand Devji, zbudowany w 1815 roku  przez króla Ranjita Singha. Powrót do Amritsar. Popołudniowa wizyta w Złotej Świątyni wybudowanej pośrodku świętej sadzaki, przez króla Ranjita Singha w 1803 roku. Świątynia ta znana jest także jako Darbar Sahib lub Har Mandir Sahib. Kopuła świątyni przykryta jest blisko 400 kilogramowym płatem złota, od którego wzięła swoją nazwę. Wnętrza udekorowane są przepięknymi mozaikami z delikatnymi wzorami kwiatowymi, które stworzone są z kamieni półszlachetnych. Przylegająca sadzawka Akal Takht, zbudowana została przez szóstego guru, Guru Hargobind Singha. Świątynia jest siedzibą obecnego przywódcy religii Sikhów.

Dzień 05 :- Amritsar
Poranna wizyta Jailianwala Bagh, historycznego miesjca, w którym doszło do masakry setek indyjskich mężczyzn, kobiet i dzieci zabitych przez brytyjskiego generała Michaela Dyera 13 kwietnia 1919 roku. Jako hołd zamordowanym na tym miejscu stworzono ogród oraz ustawiono pomnik. Dalsza podróż do Baba Bakala, miejsca związanego z dziewiątym guru sikhijskim, Guru Shri Tegh Bahadur. Znajduje się tu przepiekna gurudwara, gdzie w trakcie Amavas zbierają się tysiące ludzi. Tutaj także dla upamiętnienia dnia w którym naśladowcy dziewiątego guru go odnaleĽli, podczas Raksha Bandhan urządzany jest jarmark odwiedzany przez tysiące ludzi.

Dzień 06 :- Amritsar - Delhi
Transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociagiem do Delhi. 
 


All rights Reserved. Best Viewed at 1024 x 768 using Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer