Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Orientalne Indie + Nepal 12 dni 

wycieczka indywidualna symbol WOINK31

Trasa : DELHI, JAIPUR, AGRA - GWALIOR - ORCHHA - KHAJURAHO - VARANASI (BANARAS) - KATHMANDU - DELHI


1 dzień Delhi
Przylot na lotnisko i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat. Dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Nocleg w hotelu.

2 dzień Delhi - Jaipur (258 km / 4 godziny)
Przejazd do Jaipur. Popołudnie wolne na spacer uliczkami Starego Miasta. Noc w hotelu.

3 dzień Jaipur
Wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Pałacu Miejskiego z Obserwatorium Astronomicznym z XVII w. zbudowanego przez Maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Noc w hotelu.

4 dzień Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra (232 km / 5 - 6 godzin)
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przybyciu do Agra zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

5 dzień Agra - Gwalior
O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach  Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Red Fort, czyli Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti, Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna Wieża Więźniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Przejazd do Gwalior. Noc w hotelu w Gwalior.

6 dzień Gwalior - Orcha
Zwiedzanie słynnej fortecy zniesionej na skale w Gwalior. Zewnętrzne mury fortecy są wykonane z cegieł glazurowanych na niebiesko. Wewnątrz fortecy znajdują się pałace zbudowane przez słynnego władcę Man Singh. Forteca za czasów Akbara pełniła funkcje więzienia państwowego. Gwalior to również świątynie dżinijskie wykute w skale u podnóża skały, na, której stoi forteca.
Wewnątrz tych świątyń znajdują się ogromne, wykute w tej samej skale postacie świetnych dżińskich oraz pomnik rani Jahansi Lakszmi Bai. Mozna zwiedzić również: Świątynię Sas-Bahu, Teli Ka Mandir, Pałac Jai Vilas, Gaus Mohammad Tomb i muzeum Tansen. Przejazd do Orcha. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w hotelu w Orcha.

7 dzień Orcha - Khajuraho
Rano powitanie słońca nad rzeką Betwa - kadr z filmu Kamasutra. Po śniadaniu zwiedzanie miasteczka pełnego zabytków.
Orcha jest otoczona pętlą rzeki Betwa. Miasto zostało założone w 1531 roku przez władców Bundela. Do dzisiaj zachowały się zrujnowane Pałace, noszące imiona królewskich nałożnic: Raj Mahal, Jahangira Mahal i Rai Prawin Mahal, Pawilony, hamany, czyli łaźnie, świątynie: Jamraja, Cuturbhudz i bramy. Podziwianie zachodu słońca ze wzgórza, gdzie znajduje się Świątynia Lakshmi Narajan z bardzo dobrze zachowanymi freskami. Potem przejazd do Khajuraho. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w hotelu w Khajuraho.

8 dzień Khajuraho - Varanasi
Zwiedzanie zabytkowych świątyń. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżinijskiemu, zbudowane przez królów dynastii Chandela między 950 a 1050 rokiem ne. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru (miejsce zamieszkania bogów). Niezliczone rzeźby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium. Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i dziwnymi zwierzętami zwanymi atawarami w religii hinduistycznej. Świątynie pochodzą z 950 - 1050 roku naszej ery i zostały zbudowane przez króla Chandela. Najważniejsze z nich to: Chaunset Yogini świątynia poświecona Bogini Kali, Mahadev Temple, Chitragupta oraz Bharatji Temple  z posagiem 11-sto głowego Boga Wisznu, Vishvanath i Nandi Temples, Lakshmana Temple, Visha Temple of Shiva, która jest najbardziej okazała i charakterystyczna.
Wieczorem (dla chętnych) spektakl Światło i dźwięk w zespole świątyń (150 rupii) lub pokaz klasycznych tańców indyjskich w emporium Kandariya (200 rupii). Noc w hotelu w Khajuraho.
Transfer na lotnisko i przelot z Khajuraho do Varanasi. Po przylocie transfer do hotelu. Noc w hotelu w Varanasi.
(Można również wybrać opcje z przejazdem pociągiem, czyli transfer na dworzec kolejowy w Jhansi i przejazd nocnym pociągiem do Varanasi. Noc w pociągu.)

9 dzień Varanasi - Kathmandu
Wycieczka po Gangesie łodzią o wschodzie słońca i obserwowanie rytuałów związanych z wierzeniami hindusów, obserwowanie z wody kremacji zwłok nad Gangesem (tylko z łodzi można to zaobserwować, ponieważ zabroniony jest tam wstęp nie hindusom). Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i  Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). transfer na lotnisko i przelot do Kathmandu. po przylocie transfer z lotniska do hotelu i nocleg w hotelu w Kathmandu.

10 dzień Kathmandu
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab Temple. Po południu czas wolny. Noc w hotelu w Kathmandu. 

11 dzień Kathmandu
Czas wolny. Nocleg w hotelu w Kathmandu.

12 dzień Kathmandu  Delhi
Transfer na lotnisko i przelot do Delhi. Po przylocie na lotnisko oczekiwanie na lot powrotny do kraju.

13 dzień Powrót


 

 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Tania Wycieczka do Indii i do Nepalu.