Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Indie Radżastan + Nepal 21 dni 

wycieczka objazdowa po Indiach i Nepalu WOINK5

Indie Nepal wycieczki
Trasa: Delhi, Shekhawati, Bikaner, Jaisalmer, Jodhpur, Udaipur, Pushkar, Jaipur, Agra, Varanasi, Kathmandu, Delhi 

1 dzień Delhi
Przylot na lotnisko międzynarodowe New Delhi. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk). Zwiedzanie największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid; odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghanki Raj Ghat i zwiedzanie Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Noc w hotelu.

2 dzień Delhi - Mandawa
Przejazd samochodem z kierowcą do Mandawa. Mandawa jest uroczym miasteczkiem założonym w XVIII w. przez kupców, ponieważ leżała na trasie karawan Jedwabny Szlak. Znajduje się tu wiele uroczych Haweli i pozostałości po fortyfikacjach. Najbardziej godne polecenia są: Bansidhar Newatia Haveli i Gulab Rai Ladia Haveli. Noc w hotelu. 

3 dzień Mandawa Shekhawati - Bikaner  (188 km / 4 godzin)
Po drodze do Bikaner zwiedzanie Regionu Shekhawati (Fatehpur, Ramgarh). Region nazwano "Radżasthańską Galerią pod Gołym Niebem", ponieważ znajdują się tu dawne rezydencje zamożnych kupców pokryte wspaniałymi malowidłami ściennymi zwane Haweli. Jest to trasa dawnych karawan pustynnych. Noc w hotelu.

4 dzień Bikaner Jaisalmer (333 km / 7-8 godzin)
Zwiedzanie przepięknego Fortu Junagarh. Wizyta "na bosaka" w Świątyni Szczurów, czyli w Świątyni Karni Mata gdzie mieszkają i są otaczane czcią szczuty. Tylko dla osób o mocnych nerwach! Wierni karmią prasad gryzonie w nadziei ujrzenia białego szczura, który przynosi szczęście. Bikaner znajduje się na skraju pustyni, za nim nie ma już żadnych miast. Niegdyś ważny ze względu na miejsce postoju karawan przemierzających pustynie (Jedwabny Szlak) dzisiaj trochę zapomniany i z opustoszałymi Haweli, które zostały pozostawione przez dawnych kupców. Wielbłądy zaprzęgnięte do dwukołowych wózków nie pozwalają nam zapomnieć o ciągłej przynależności tego miasta do pustyni. Nie ma nic bardziej fascynującego jak spacer wąskimi uliczkami starego miasta gdzie kryje się wiele uroczych, dobrze zachowanych Haweli.
Przejazd do Jaisalmer. Zakwaterowanie w hotelu w Jaisalmer. Spacer po baśniowych uliczkach Jaisalmer, gdzie dżiny można spotkać w każdym zaułku.
Jaisalmer leżał na szlaku karawan z Indii do Azji Środkowej i właśnie dzięki temu szybko się wzbogacił. Magiczne i zupełnie niezmienione od lat miasto nazwano Złotym, ponieważ promienie zachodzącego słońca na ten właśnie kolor barwią kamienne mury obronne. Nie ma takiego drugiego miasta, w którym tak mocno odczuwa się atmosferę przeszłości. 

5 dzień Jaisalmer
Zwiedzanie świątyń dżinijskich, Kompleksu Pałacowego i niezliczonych Haweli (sukiennice). Wieczorem zachód słońca z punktu widokowego, gdzie zobaczymy całe stare miasto otoczone fortem w promieniach zachodzącego słońca. Noc w hotelu. 

6 dzień Jaisalmer - Jodhpur (326 km / 7 godzin)
Przejazd do Jodhpur. Jodhpur był stolicą księstwa Marwar, co znaczy Kraina Śmierci. Mieści się tam potężny Fort Meherangarh. Wewnątrz fortu znajduje się wiele dziedzińców i pałaców, które noszą bardzo kuszące nazwy jak Pałac Perłowy, Pałac Przyjemności czy Pałac Kwiatów. Do Fortu można dostać się przez kilka bram, na uwagę zasługuje Żelazna Brama, gdzie do dzisiaj można zobaczyć 15 odcisków dłoni pozostawionych przez wdowy po Maharadży Manie Singhu, które popełniły sati - spaliły się żywcem na stosie (to była miłość nie to, co teraz!!!).  Noc w hotelu.

7 dzień Jodhpur Ranekpur Udaipur ( 260 km / 6 godzin)
Przejazd do Udaipur, po drodze zwiedzanie zespołu świątyń dżinijskich w wiosce Ranekpur w górach Arawali (Świątynia o Czterech Twarzach, Świątynia Słońca itp.) . Zakwaterowanie w hotelu w Udaipur. Zwiedzanie słynnej Świątyni Jagdish. Podziwianie zachodu słońca nad miastem z Pałacu Monsunowego znajdującego się na wysokim wzgórzu.  

8 dzień Udaipur
Udaipur - dawna stolica państwa Mewaru, obecnie miasto słynie z materiałów bawełnianych i jedwabnych farbowanych odwieczną metodą druku. To miasto ma swój rodowód w "Księgach Tysiąca i Jednej Nocy". Zwiedzanie: Pałacu Miejskiego (City Palace) i Świątyni Jagdish (przechowuje się w niej wykonany w czarnym kamieniu wizerunek Wisznu - władcy wszechświata). Fakultatywnie wycieczka łodzią wokół Pałacu na Wodzie Lake Palace i wieczorem pokaz tańców radżpuckich z oryginalną muzyką

9 dzień Udaipur Ajmer - Pushkar
Przejazd do Pushkar. Po drodze zwiedzanie Ajmer, miasto jest znane z sanktuarium Darga Sarif, grobu safickiego świętego. Znajduje się tu również Bazar i dwa marmurowe meczety wzniesione przez Atbara i Sah Jahana w XVI i XVII wieku. Na doroczny Urs rocznice śmierci świętego zjeżdżają się corocznie tłumy pielgrzymów. Najważniejszym zabytkiem Ajmer jest Meczet Achai Dinka Jhonpra, co oznacza chata dwóch i pól dnia, którego dziwna nazwa pochodzi od religijnego święta. Każdy łuk tej budowli jest inny, kolumny są przyozdobione płaskorzeĄbami. Inne budowle warte obejrzenia to: Mayo College, Nasiany Temple, Rajputana Museum, ruiny twierdzy Taragarh. Zakwaterowanie w Pushkar i noc w hotelu.

10 dzień Pushkar - Jaipur
Całodzienna wycieczka po mieście. Pushkar słynie z Camel Fair, czyli targów wielbłądzich i jest miejscem pielgrzymek. Ghaty (Schody, na których dokonuje się rytualnych obrzędów związanych z wierzeniami) i Świątynie otaczają małe jeziorko, które stanowi cel pielgrzymek wielu świątobliwych hindusów. Miejsce to jest tak święte, że nie można tu pić wódki, jeść mięsa a nawet całować się! O czym informuje tablica przy wejściu na Ghaty. Zwiedzanie świątyń: Brahma Temple i Ghat prowadzących w dół do jeziora.  Po lunch przejazd do Jaipur. Spacer uliczkami starego miasta. Noc w hotelu w Jaipur.

11 dzień Jaipur
Wycieczka do Fortu Amber- przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów, czyli Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium Astronomicznego z XVII wieku, zbudowanego przez Maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Noc w hotelu. 

12 dzień Jaipur - Faterpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. W drodze do Agra znajduje się Faterpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima ( przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Noc w hotelu w Agra.

13 dzień Agra - Varanasi
Wizyta o wschodzie słońca w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem sypialnym A1 z Agra do Varanasi. Noc w pociągu.

14 dzień Varanasi (Banaras)
Transfer z dworca kolejowego i zakwaterowanie w hotelu. Dzień wolny. Noc w hotelu.

15 dzień Varanasi (Banaras)
Ranna wycieczka łodzią nad rzeką Ganges, pielgrzymka z Ghat do Ghat (schodach prowadzących do rzeki) Ludzie z samego rana obmywają się w wodach Gangesu i modlą do wschodzącego słońca. Z łodzi można również obserwować dwa ghaty: Manikarnika & Harishchandra, na których odbywają się rytualne kremacje, gdzie stos pogrzebowy pali w dzień i w nocy. Każdy pobożny Hindus sądzi, że zostać poddanym kremacji na Ghatach  Gangesu pozwoli mu uwolnić się od cyklu narodzin i śmierci. Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem spacer wąskimi uliczkami starego miasta i fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi. Noc w hotelu.

16 dzień Varanasi (Banaras) - Kathmandu
Transfer na lotnisko międzynarodowe i przelot do Kathmandu. Po przybyciu do Kathmandu transfer do hotelu. Noc w hotelu.

17 dzień Katmandu
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab Temple. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath. Popołudnie wolne.  Noc w hotelu w Kathmandu. 

18 dzień  Katmandu
Dzień wolny. Hotel  w Kathmandu.

19 dzień  Katmandu
Dzień wolny. Hotel  w Kathmandu.

20 dzień Kathmandu - Delhi
Po śniadaniu transfer na lotnisko międzynarodowe Tribhuwan International Airport i przelot z Kathmandu to Delhi.

21 dzień Powrót do Polski
Rano transfer na lotnisko i przelot do Polski.


 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Indie Nepal wycieczka objazdowa.