Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Zarezerwuj Hotel
  Opinie o Glob Net
  Informacje
  Mapa

Indie Nepal Wycieczka

Wycieczka Indie Północne & Nepal 11 dni 

wycieczka objazdowa po Indiach i Nepalu WOINK2

Indie Nepal wycieczki indywidualne
 
Trasa: Delhi, Kathmandu, Varanasi, Agra, Jaipur, Delhi

1 dzień Delhi
przylot na lotnisko i zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

2 dzień Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid; odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghanki - Raj Ghat i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, dla chętnych spacer po Ogrodach Lodich z grobowcami wzorowanymi na architekturze afgańskich fortów. Noc w hotelu.

3 dzień Delhi - Kathmandu
Transfer na lotnisko międzynarodowe i przelot do Katmandu. zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Noc w hotelu w Katmandu.

4 dzień Katmandu
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab temple. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath.  Noc w hotelu w Kathmandu.  

5 dzień  Katmandu - Bhaktapur - Patan - Katmandu
Rano przejazd do Patan i zwiedzanie: Patan Durbar Square, Krishna Temple, Stupy buddyjskiej Mahaboudha. Spacer uliczkami Patan, gdzie przesiadują ekscentrycznie odziani i umalowani Sadhu, spacer do kolumny Asioka.  po lunchu przejazd do Bhaktapur i zwiedzanie: Durbar Square, Pałacu o 55-ciu oknach, Lion Gate, Golden Gate, Świątyni Nyatapola, Dattatraya Square i Placu Garncarzy.

6 dzień Kathmandu - Varanasi
Po śniadaniu transfer na lotnisko międzynarodowe Tribhuwan International Airport i przelot z Kathmandu do Varanasi. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.
.

7 dzień Varanasi(Banaras)
Poranna wycieczka łodzią nad rzeką Ganges, pielgrzymka promowa z Ghat do Ghat (schodach prowadzących do rzeki). Ludzie z samego rana obmywają się w wodach Gangesu i modlą do wschodzącego słońca. Z łodzi można również obserwować dwa ghaty: Manikarnika & Harishchandra, na których odbywają się rytualne kremacje, gdzie stos pogrzebowy pali w dzień i w nocy. Każdy pobożny Hindus sądzi, że zostać poddanym kremacji na Ghatach Gangesu pozwoli mu uwolnić się od cyklu narodzin i śmierci.
Zwiedzanie Świątyń nad Gangesem (Golden Temple). Wieczorem zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta i fabryk jedwabiu, z którego słynie miasto Varanasi. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd do Agra (Tundla). Noc w pociągu.

8 dzień Agra
Rano przyjazd do Agra i zakwaterowanie w hotelu. Po południu wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach Jahana dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjid, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna wieża WięĄniów, w której Aurangazeb uwięził swojego ojca ( tego, który zbudował Taj Mahal). Taj Mahal jest zamknięty w piątki!!!!! Noc w hotelu.

9 dzień Agra - Fatehpur Sikri - Jaipur (232 kms / 5 godz )
Przejazd do Jaipur. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta  widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Jaipur.

10 dzień  Jaipur
Wycieczka do fortu Amber - przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium astronomicznego z XVII w. Zbudowanego przez maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Noc w hotelu. 

11 dzień Jaipur - Delhi (258 km /4-5 godz)
Powrót do Delhi, czas wolny na zakupy, wieczorem transfer na lotnisko międzynarodowe.

12 dzień Powrót do kraju.

Cena wycieczki od 543 USD od osoby przy grupie 6 osoób

Cena wycieczki od 629 USD od osoby przy 2 osobach na wycieczce

Przeloty Delhi - Kathmandu, Kathmandu - Varanasi ok 371 USD od osoby

Zapytaj o tą wycieczkę

 

 


 


Tania wycieczka Indie - Nepal.