Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Gwalior, Orchha, Khajuraho, Varanasi 5 dni 
 na rok 2018 / 2019

przedłużenie programu wycieczeki objazdowej po Indiach 08

Trasa: GWALIOR - ORCHHA - KHAJURAHO - VARANASI

1 dzień Gwalior
Przejazd do Gwalior. Po południu zwiedzanie słynnej fortecy zniesionej na skale w Gwalior. Zewnętrzne mury fortecy są wykonane z cegieł glazurowanych na niebiesko. Wewnątrz fortecy znajdują się pałace zbudowane przez słynnego władcę Man Singh. Forteca za czasów Akbara pełniła funkcje więzienia państwowego. Gwalior to również świątynie dżinijskie wykute w skale u podnóża skały, na, której stoi forteca.
Wewnątrz tych świątyń znajdują się ogromne, wykute w tej samej skale postacie świetnych dżińskich oraz pomnik rani Jahansi Lakszmi Bai. Zakwaterowanie w hotelu, noc w hotelu w Gwalior.

2 dzień Gwalior - Orcha
Po śniadaniu przejazd do Orcha. Zakwaterowanie w hotelu, a po południu zwiedzanie miasta.
Orcha jest otoczona pętlą rzeki Betwa. Miasto zostało założone w 1531 roku. Do dzisiaj zachowały się Zrujnowane Pałace, noszące imiona królewskich nałożnic: Raj Mahal, Jahangira Mahal i Rai Prawin Mahal, Pawilony, hamany, czyli łaĄnie, świątynie: Jamraja, Cuturbhudz i bramy. Podziwianie zachodu słońca ze wzgórza, gdzie znajduje się Świątynia Lakshmi Narajan z bardzo dobrze zachowanymi freskami. Noc w hotelu/resorcie w Orcha.

3 dzień Orcha – Khajuraho
Powitanie słońca nad rzeka Betwa w pobliżu opuszczonych świątyń ( tak jak rozpoczyna się film Kamasutra). Przejazd do Khajuraho. Khajuraho to wioska z 22 wspaniałymi świątyniami, poświeconych kultowi braministycznemu i dżaińskiemu. Świątynie odznaczają się niezwykłą architekturą mającą przypominać Góry Meru ( miejsce zamieszkania bogów). Niezliczone rzeźby pokrywają ściany zewnętrzne świątyń, podczas gdy wewnątrz znajduje się tylko mroczne sanktuarium. Świątynie bramistyczne są ozdobione postaciami kobiet w frywolnych pozach, scenami z Kamasutry i dziwnymi zwierzętami zwanymi atawarami w religii hinduistycznej. Wieczorem (dla chętnych) spektakl Światło i dźwięk w zespole świątyń (150 rupii) lub pokaz klasycznych tańców indyjskich w emporium Kandariya (200 rupii). Hotel w Khajuraho.

4 dzień Khajuraho - Waranasi
Transfer na lotnisko i przelot do Varanasi. transfer do hotelu i noc w hotelu w Varanasi.

5 dzień Waranasi (Banaras)
Ranna wycieczka łodzią nad rzeką Ganges, pielgrzymka z Ghat do Ghat (schodach prowadzących do rzeki) Ludzie z samego rana obmywają się w wodach Gangesu i modlą do wschodzącego słońca. Z łodzi można również obserwować dwa ghat’y: Manikarnika & Harishchandra, na których odbywają się rytualne kremacje, gdzie stos pogrzebowy pali w dzień i w nocy. Każdy pobożny Hindus sądzi, że zostać poddanym kremacji na Ghat’ach  Gangesu pozwoli mu uwolnić się od cyklu narodzin i śmierci. Zwiedzanie słynnych Ghat (schody) prowadzących do Gangesu, gdzie hinduscy pielgrzymi dokonują rytualnych kąpieli i Świątyń nad Gangesem (Golden Temple).  Transfer na lotnisko i przelot do Delhi lub Katmandu lub Kalkuty. Koniec usług.

 


 


 


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Indie wycieczka objazdowa: Waranasi, Kadżuraho, Orcha, Gwalior