Glob Net Wycieczki do Indii i Nepalu

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Bhubaneshwar, Konark, Puri 4 dni 
 na rok 2016 / 2017

Wycieczka w Indiach - objazdowa indywidualna symbol 04

BHUBANESHWAR - KONARK - PURI

1 dzień  Bhubaneshwar
Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.
Bhubaneshwar – niegdyś stolica legendarnego państwa Kalinga, które jako jedyne nie zdobył Asioka. Miasto słynie ze wspaniałych świątyń hinduskich, które pochodzą z okresu od VII do XIII wieku. Do naszych czasów przetrwało 400 świątyń a było ich 7000. W ciągu stuleci wykształciła się w Orisie odrębna odmiana budowania świątyń. Główne elementy takiej świątyni to: pękata wieża zwana deul, w której kryje się sanktuarium z bóstwem i Jagomohan – sala zgromadzeń o piramidalnym dachu. Warto odwiedzić: Świątynie Lingaray z IX wieku, która jest najpiękniejszą i najokazalsza w mieście, Świątynia Mukteshwara z X wieku słynie z pięknie ozdobionej torany, czyli bramy świątynnej, Świątynia, Rajarani, która charakteryzuje się ciekawą wieżą, która jest otoczona jej miniaturowymi replikami. Jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych świątyń jest Świątynia Panchatantra z VII wieku. Z VII wieku jest też świątynia poświęcona Siwie, słynie z pięknych zdobień florystycznych i wizerunków zwierząt. Noc w hotelu w Bhubaneshwar.

2 dzien Bhubaneshwar – Konark - Puri
Przejazd do Puri po drodze zwiedzanie Konark – jednego z cudów architektonicznych Indii (XII w), świątynia poświęcona Bogu Słońca Surji. Świątynia ma formę gigantycznego rydwanu, który to wóz służył bogowi podczas jego wędrówki po niebie. Oprócz rzeĄb bogów, demonów, królów, słoni i koni znajdują się również rzeĄby w pozach erotycznych – pochwała radości życia. Dwanaście par wspaniale wyrzeĄbionych kół reprezentuje miesiące roku, a osiem szprych wyobraża dobę podzielona na 3 – godzinne okresy. Siedem koni ciągnących wóz symbolizuje dni tygodnia. Dach świątyni ma kształt schodkowej piramidy zwieńczonej kamiennym kręgiem, zwanym Malaka. Noc w hotelu Puri. Car with driver, hotel Puri.

3 dzień Puri
Po śniadaniu czas wolny na zwiedzanie miasta lub na zakupy.
Puri to ważny ośrodek pielgrzymowania. Puri to również znana miejscowości wypoczynkowa z pięknymi plażami złotego piasku i raj dla surfingowców. Puri to również miasto festiwalu Samochodów, który odbywa się XII wiecznej świątyni Jagannath Temple. Miejscową specjalnością są malowidła patachitra, forma artystyczna pokrewna batikowi i okrągłe karty o tematyce religijnej. Wieczorem spacer po Marine Parade. Noc w hotelu w Puri.

4 dzień Puri - Depart
Rano przejazd do Bhubaneshwar na lotnisko i lot powrotny. Koniec usług.

   


Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Zwiedzanie Konark i Wypoczynek na Plażach w Puri.